طرح جدید واردات خودرو روی میز هیئت دولت + قیمت نفت به بالاترین رقم خود رسید – سایت خبری زیتون

خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی طرح جدیدی در دولت برای واردات خودرو خبر داد.

 محمد شریعتمداری با اشاره به مسدود شدن سایت ثبت سفارش واردات خودرو، اظهار داشت: این طرح برای دولت قبل بوده است
خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی طرح جدیدی در دولت برای واردات خودرو خبر داد.
وی تأکید کرد: هر زمان که طرح پیشنهادی به تأیید هیئت وزیران برسد، ابلاغ  و اجرایی می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص زمان ابلاغ طرح پیشنهادی جدید در زمینه واردات خودرو بیان داشت: نمی‌توان از طرف دولت زمانی را برای این امر بیان کرد، هر زمان در دستور قرار گیرد مراحل قانونی طرح طی خواهد شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: به همین جهت پیشنهاد جدیدی با ضوابط مشخصی برای واردات خودرو تقدیم هیئت وزیران شده است.

 محمد شریعتمداری با اشاره به مسدود شدن سایت ثبت سفارش واردات خودرو، اظهار داشت: این طرح برای دولت قبل بوده است.

——————-
خبرگزاری تسنیم به نقل از رویتر نوشت:  قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰٫۳۴ درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۱۵ سنت رسید
خبرگزاری تسنیم به نقل از رویتر نوشت:  قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰٫۳۴ درصد افزایش به ۶۱ دلار و ۱۵ سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز تا رقم ۶۱ دلار و ۴۱ سنت بالا رفت که بالاترین رقم در طی ۲ سال گذشته بود. قیمت نفت برنت هم اکنون حدود ۳۸ درصد بالاتر از پایین ترین رقم های ثبت شده در سال ۲۰۱۷ در ماه ژوئن است.
تحقیق انجام شده از ۵ پالایشگاه آسیایی نشان می دهد قیمت رسمی نفت عرب لایت عربستان برای ماه دسامبر حداقل ۹۰ سنت بالاتر از متوسط عمان/دوبی است. این بالاترین تفاضل قیمت نفت عرب لایت عربستان با شاخص نفتی عمان/دوبی از سپتامبر ۲۰۱۵ تاکنون است.

وضعیت بازارهای فیزیکی نفت نیز رو به رشد است و انتظار می رود عربستان در ماه سپتامبر قیمت نفت خام خود برای مشتریان آسیایی اش را به ارقامی برساند که آخرین بار در سال های ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ مشاهده شده بود.

احساس مثبت حاکم بر بازار ناشی از تلاش های اوپک و روسیه برای تداوم کاهش تولید جهت برگرداندن توازن به بازار نفت است. در حالی که میزان تبعیت از توافق کاهش تولید در نیمه نخست سال جاری میلادی چندان بالا نبود، میزان عرضه نفت از آن زمان به این طرف به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۷ سنت، معادل نیم درصد افزایش به ۵۴ دلار و ۶۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم اکنون حدود ۳۰ درصد نسبت به پایین ترین رقم های سال ۲۰۱۷ که در ماه ژوئن به ثبت رسیده بود بالاتر است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *