سیاسی کاری مانعی برای توسعه کردستان – سایت خبری زیتون

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس از جناح‌های مختلف در استان خواست تا سیاسی کاری را کنار بگذارند و گفت: کرستان دو سال پس از انتخابات هم‌چنان چوب تفکرات سیاسی را می‌خورد در حالی‌که این تفکرات مانع توسعه و پیشرفت استان است
علوی هم‌چنین از نداشتن برنامه‌ای منسجم و جامع برای پیشرفت و توسعه کشور و به تبع آن در استان انتقاد و خاطرنشان کرد: این مسأله موجب شده ثروت و پتانسیل‌های موجود بلااستفاده بماند.

وی از جناح‌های مختلف در استان خواست تا سیاسی‌کاری را کنار بگذارند و یادآور شد: کردستان دو سال پس از انتخابات هم‌چنان چوب تفکرات سیاسی را می‌خورد در حالی‌که این تفکرات مانع توسعه و پیشرفت استان است و هر یک از مسئولان با هدف توسعه استان باید سیاسی‌کاری را کنار بگذارند.

علوی از آمادگی مجموعه مدیریتی استان برای توسعه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: متأسفانه مشاغل مختلف با توجه به شخصیت، تخصص، شایستگی و تجربه افراد توزیع نشده و این مسأله بر بیکاری و بی‌انگیزگی در استان دامن زده و موجب صحیح اجرا نشدن وظایف شغلی شده است.

وی با اشاره به نیاز کردستان به ورود سرمایه‌گذاران، تصریح کرد: گاهی ایجاد موانع در مسیر راه سرمایه‌گذاران، موجب بی‌انگیزگی آنها و سرمایه‌گذاری در استان‌های دیگر می‌شود، از همین‌رو تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در کردستان به منظور توسعه استان و رفع بیکاری ضروری است.

وی ادامه داد: بیشترین آمار بیکاران کردستان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند و بیکاری آنان جز از طریق جذب سرمایه‌گذار در استان ممکن نخواهد بود.

وی آب، خاک، مواد معدنی و طلا را از مزیت‌های استان دانست و از بکار نگرفتن آن‌ها در راستای حل مشکلات استان و ورود سود ناشی از این پتانسیل‌ها به دیگر استان‌ها انتقاد کرد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران به قوانین مختلف کشور برای اشتغال جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: تعدد قوانین مشکلی اساسی است که برداشت نادرست هم‌چنین عدم بکارگیری صحیح آن‌ها در جای خود، مشکلاتی را در روند ایجاد کسب و کار بوجود آورده است.

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس از جناح‌های مختلف در استان خواست تا سیاسی کاری را کنار بگذارند و گفت: کرستان دو سال پس از انتخابات هم‌چنان چوب تفکرات سیاسی را می‌خورد در حالی‌که این تفکرات مانع توسعه و پیشرفت استان است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس به بیان مشکلات استان پرداخت و افزود: قاچاق به‌عنوان یکی از مشکلات، سرطان بدخیمی است که بر پیکره اقتصادی کشور وارد شده و مانع از تولید و توزیع کالاهای تولید داخلی شده است.

وی افزود: امروز در کشور ۵ میلیون نفر بیکار هستند و شمار فراوانی از شاغلان نیز به مشاغل کاذبی فعالیت دارند که به‌علت نداشتن امنیت شغلی و تأمین نشدن آینده، نمی‌توان آن‌ها را شغل نامید.

«سید احسن علوی» امروز(۲۱ بهمن) در جشن بزرگ کارگری و کارفرمایی در کردستان، به بیان مشکلات کردستان و لزوم توجه به مشکل بیکاری به‌عنوان اصلی‌ترین دغدغه مردم کردستان، اظهار کرد: سالانه ۸۷۳ هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف فارغ‌التحصیل و به خیل عظیم بیکاران در کشور افزوده می‌شوند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *