روایت پوتین از رباعیات عمر خیام – سایت خبری زیتون

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری روسیه در فیلم خود به نام «پوتین» روایتی از رباعیات عمر خیام بیان کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، در بخش دوم فیلم «پوتین» که روز (پنجشنبه) در فضای مجازی منتشر شد، نکات مهمی از زندگی و اندیشه های خود را بیان کرد
خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری روسیه در فیلم خود به نام «پوتین» روایتی از رباعیات عمر خیام بیان کرد.

** پوتین ترجمه روسی یک رباعی خیام را قرائت کرد

** سوء قصد ناکام به جان پوتین

بخش اول فیلم پوتین روز یکشنبه از رسانه های روسی پخش شده بود که در واکنش به پرسش مجری مبنی بر اینکه روسیه در نظر دارد کریمه را به اوکراین پس دهد، با جواب پوتین مواجه شد که گفت: هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

در سال ۱۹۸۵ که پوتین افسر کا.گ.ب در درسدن در آلمان شرقی بود معترضان آلمانی قصد ورود به ساختمان را داشتند.

در فیلم گفته شد نخستین سوء قصد به پوتین در سال ۲۰۰۰ میلادی برنامه ریزی شده بود و قرار بود یک تبعه عراقی به دستور سردسته تروریست های عرب (فردی به نام خطاب) در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان بمبی را منفجر کند.
این بمب قرار بود در کوی قهرمانان در باکو منفجر شود اما این طرح تروریستی لو رفت و پس از این واقعه همکاری سازمان های امنیتی روسیه و جمهوری آذربایجان گسترش یافت.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، در بخش دوم فیلم «پوتین» که روز (پنجشنبه) در فضای مجازی منتشر شد، نکات مهمی از زندگی و اندیشه های خود را بیان کرد.

پوتین در این فیلم که در قالب گفت وگو با آندره کوندراشوف خبرنگار شبکه روسیه ۱ تهیه شده است، گفت: اگر می خواهی حکیم باشی با مردم با ملاطفت رفتار کن، حکمت خود را برای هیچکس ناگوار نکن.
گوینده فیلم گفت: این بیت از خیام از اصول مهم زندگی رئیس جمهوری روسیه شده است.

وی گفت: رئیس سازمان امنیت فدرال گزارش داد که نقشه برای نفوذ آماده شده و من دستور دادم که شروع کنند، در ابتدا گاز بیهوش کننده که برای بیهوش کردن در محیط تئاتر پخش شده بود تاثیر نکرد اما پس از مدتی اثر خود را گذاشت و ماموران امنیتی وارد تئاتر شده و تروریست ها را به قتل رساندند.

پوتین در مورد حادثه تئاتر مسکو که بر اثر گروگانگیری یک هزار نفر توسط تروریست ها، چند صد نفر کشته شدند گفت تروریست ها می خواستند که گروگان ها را به میدان سرخ بیاورند و تیرباران کنند.

پوتین افزود: در آن موقع فکر کردم که چکار بکنم شاید راننده تاکسی شوم و مدتی در این وضع قرار داشتم.

**پوتین: تروریست ها در میدان سرخ قصد تیرباران گروگانها را داشتند

در ادامه فیلم سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا دیدگاه خود در مورد پوتین را بیان کرد و افزود: تصویری که از پوتین در غرب می کشند درست نیست و این باعث می شود بسیاری شناخت نادرستی از وی داشته باشند.

**پوتین: کم مانده بود راننده تاکسی شوم

پوتین در پاسخ به سوالی در مورد سوء قصدهایی به جان او، توضیح دادن در این مورد را غیرضروری خواند.

**پوتین مانع حمله به مقر کا.گ.ب در آلمان شد

پوتین با آنان به گفت و گو پرداخت و با بیان اینکه این ساختمان مطابق قرارداد با دولت آلمان شرقی مرکز نظامی شوروی محسوب می شود، از ورود معترضان به داخل ساختمان بدون هرگونه بکارگیری زور جلوگیری کرد.

ولادیمیر پوتین گفت: زمانی که (تا سال ۱۹۹۶) معاون شهردار سن پترزبورگ بودم آناتولی سابچاک شهردار فقید در انتخابات باخت و من بیکار شدم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *