ردپای داماد ترامپ در بحران‌ اخیر خاورمیانه – سایت خبری زیتون

خبرگزاری ایرنا: روزنامه ینی شفق در گزارشی به نقش پر رنگ ‘جرد کوشنر’ داماد ترامپ در حوادث اخیر منطقه ای اشاره کرد و نوشت: نام او پشت پرده بحران های اخیر خاورمیانه زیر هر سنگی یافت می شود
ینی شفق با اشاره به یهودی بودن داماد ترامپ نوشت: تفکرات کوشنر و روابط صمیمانه و عاطفی او با رژیم صهیونیستی مایه نگرانی کشورهای خاورمیانه است.

پدربزرگش اهل بلاروس و بازمانده هولوکاست بود که سال ۱۹۴۹ به آمریکا رفت و مانند برخی دیگر از یهودیان اروپای جنگ زده به سواحل شرقی آمریکا رسیدند.

به نوشته این رسانه، مشاور ارشد ترامپ چندی قبل با سفر به عربستان مذاکراتی با ولیعهد عربستان داشت و در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۷ خاک عربستان را ترک و به آمریکا بازگشت که در پی آن روند دستگیری ها و تسویه حساب های داخلی عربستان آغاز شد و همچنین سعد حریری یک سال پس از اعتماد مجلس به کابینه اش، با سفر به عربستان، ضمن اعلام کناره گیری خود از مقام نخست وزیری لبنان گفت: ایران و حزب الله منطقه خاورمیانه را بی ثبات کرده اند و من نگران ترور خودم توسط ایران و حزب الله هستم.

خبرگزاری ایرنا: روزنامه ینی شفق در گزارشی به نقش پر رنگ ‘جرد کوشنر’ داماد ترامپ در حوادث اخیر منطقه ای اشاره کرد و نوشت: نام او پشت پرده بحران های اخیر خاورمیانه زیر هر سنگی یافت می شود.
وبسایت اینترنتی روزنامه ینی شفق در گزارشی با عنوان ‘نام او در هر جا’ نقش داماد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا را در حوادث اخیر خاورمیانه بسیار چشمگیر توصیف کرد و نوشت: پس از نشستن ترامپ بر صندلی ریاست جمهوری آمریکا در بیستم ژانویه ۲۰۱۷، حوادث و تحولاتی جدیدی در منطقه خاورمیانه رخ داد و نقش جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد ترامپ در پشت پرده این تحولات بیش از هر کس دیگری به چشم آمد.

جرد کوشنر در کالج اورتودکس‌ها تحصیل بود اما از دانشگاه پرآوازه هاروارد در رشته جامعه‌شناسی مدرک گرفت.
برخی‌ها مدعی بودند چون خانواده کوشنر ۲٫۵ میلیون دلار به هاروارد هدیه کرده بود، جرد در آنجا قبول شده است.

ینی شفق نوشت: رد پای کوشنر را در بحران قطر نیز دیده می شود به طوری که بلافاصله پس از امضای قرارداد فروش تجهیزات نظامی به ارزش یکصد میلیارد دلار به عربستان با واسطه گری کوشنر، بحران خلیج فارس و تحریم قطر از سوی چندین کشور عربی به رهبری سعودی ها و حمایت آمریکا آغاز شد.

این رسانه نزدیک به دولت ترکیه افزود: ارتباط کوشنر با سفیر روسیه نیز در ماه های اخیر به شدت در رسانه های خبری آمریکا منعکس شد و حتی وی برای ادای توضیحات به نشست محرمانه کمیته های اطلاعاتی دو مجلس سنا و نمایندگان آمریکا رفت.
 
به گزارش ایرنا، جرد کوشنر ۳۵ ساله در خانواده‌ای یهودی با ارزش‌های یهودیان اورتودکس به دنیا آمده است.

این رسانه افزود: استعفای حریری در عربستان علیه ایران و حزب الله در واقع پناه بردن او به آغوش اسراییل و عربستان است و این فرصت مناسبی از سوی اسراییل برای ضربه زدن به حزب الله تلقی می شود.

وی در سال ۲۰۰۹ با ایوانیکا دختر ترامپ ازدواج کرد.

به نوشته این رسانه، تحولات داخلی عربستان و استعفای حریری، فرصت مناسبی برای رژیم اسراییل تلقی می شود تا با انجام لابی های گسترده از طریق آمریکا، مقدمات حمله به لبنان را فراهم کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *