تهیه کننده «آخرین وسوسه مسیح» درگذشت – سایت خبری زیتون

خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر: وکیل کهنه کاری که بعدها به تهیه کنندگی روی آورد و به خاطر همکاریش با مارتین اسکورسیزی در «آخرین وسوسه مسیح» و مایکل جکسون در موزیک ویدیوی «بد» به خاطر آورده می شود، در سن ۸۱ سالگی درگذشت
آخرین فیلمی که او تهیه کرد به سال ۲۰۱۳ و فیلم «عروسی بزرگ» با حضور رابرت دنیرو و دایان کیتون بر می گردد.

تهیه کننده «آخرین وسوسه مسیح» درگذشت

هری جی یوفلند بنا به گفته پسرش تامی یوفلند بر اثر تومور مغز در خانه اش در شهر لس آنجلس درگذشت.

یوفلند که نامش اولین بار در قسمت قدردانی «خیابان پایین شهر» یکی از اولین ساخته های مارتین اسکورسیزی ذکر شده بود بعدها در فیلم «سلطان کمدی» دیگر اثر مهم مارتین اسکورسیزی نقش کارگزار شخصیت جری لنگفورد (جری لوییس) را بازی کرد.

خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر: وکیل کهنه کاری که بعدها به تهیه کنندگی روی آورد و به خاطر همکاریش با مارتین اسکورسیزی در «آخرین وسوسه مسیح» و مایکل جکسون در موزیک ویدیوی «بد» به خاطر آورده می شود، در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

یوفلند در دهه ۸۰ مدیر تولید موزیک ویدیوی ۱۸ دقیقه ای «بد» ساخته مایکل جکسون بود. این موزیک ویدیو تحت تاثیر فیلم «داستان وست ساید» اثر رابرت وایز بود. وی پس از موفقیت این موزیک ویدیو مهم ترین فعالیت سینمایی خود را به عنوان تهیه کننده در فیلم «آخرین وسوسه مسیح» انجام داد. این فیلم برای مارتین اسکورسیزی نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را به ارمغان آورد.

یوفلند که در سال ۱۹۳۶ در منهتن به دنیا آمد موکلان بسیار مشهوری در دنیای سینما داشت که از جمله آنها می توان به رابرت دنیرو، هاروی کیتل، پیتر باگدانوویچ، کاترین دنو، چارلز گرودین، جودی فاستر، مارتین برست، مارچلو ماسترویانی، ریدلی و تونی اسکات، آدرین لاین و جاناتان کاپلان اشاره کرد.

او تهیه کننده فیلم های «شب و شهر» ساخته اروین وینکلر با بازی رابرت دنیرو و جسیکا لانگ، «یک چیز واقعی» اثر کارل فرانکلین با بازی مریل استریپ که برای استریپ نامزدی اسکار را به ارمغان آورد نیز بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *