بنزما یا ایگواین؛ فروش کدام یک منطقی‌تر بود؟ – سایت خبری زیتون

ورزش سه: سال ۲۰۱۳ مسئولان رئال تصمیم گرفتند گونسالو ایگواین را با رقم ۴۰ میلیون یورو به ناپولی انتقال دهند.

 کریم بنزما در این چهار سال و نیم که از جدایی ایگواین می گذرد، جایگاه خود در میان هواداران رئال را از دست داده و با افت شدید گلزنی هم مواجه شده است

این دو ۴ سال با یکدیگر هم تیمی بودند و ایگواین تنها یک گل کمتر از بنزما به ثمر رساند(۸۶ در مقابل ۸۷) با وجود اینکه کریم ۱۸۶ بازی انجام داده بود و ال پیپیتا ۱۶۳ بازی.

از سال ۲۰۱۳ که ایگواین رئال را ترک کرد، او موفق شده ۴۴ گل بیشتر از بنزما به ثمر برساند و آمارش، ۰٫۶ گل در هر بازی است و آمار کریم، ۰٫۴۶ گل در هر مسابقه.

فصل گذشته موراتا توانست ۲۰ گل در ۱۸۷۲ دقیقه برای رئال بزند یعنی متوسط هر ۹۳ دقیقه یک گل و در مقابل بنزما ۱۹ گل در ۳۲۳۹ دقیقه، یعنی متوسط هر ۱۷۰ دقیقه یک گل اما بازیکنی که رئال را ترک کرد، موراتا بود چرا که اعتماد لازم را در نزد زیدان نمی دید.

با این حال او همواره مورد حمایت زیدان قرار داشته و حتی زیزو در مصاحبه اخیر خود گفت، کسی که فوتبال را دوست دارد، بنزما را هم دوست دارد.

 کریم بنزما در این چهار سال و نیم که از جدایی ایگواین می گذرد، جایگاه خود در میان هواداران رئال را از دست داده و با افت شدید گلزنی هم مواجه شده است.

بنزما یا ایگواین؛ فروش کدام یک منطقی‌تر بود؟

برخی معتقدند که نقش کریم بنزما در توپ رسانی به رونالدو و دیگر مهره های هجومی رئال، می تواند افت گلزنی او را کمرنگ کند اما عده ای دیگر اعتقاد دارند که یک مهاجم گلزن تر مثل ایگواین، گزینه ای منطقی تر برای ماندن در رئال بود و بنزما باید فروخته می شد.

ورزش سه: سال ۲۰۱۳ مسئولان رئال تصمیم گرفتند گونسالو ایگواین را با رقم ۴۰ میلیون یورو به ناپولی انتقال دهند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *